ויטמין B2

ויטמין B2 המוכר גם כ- ריבופלאבין, הוא אחד הויטמינים הכי חשובים בקומפלקס של ויטמיני ה B .בלעדיו קבוצת הB לא הייתה יכולה לצעוד ולהוביל בראש תהליכי עיבוד המזון, בשמירה על התאים ובמילוי המחסורים במרכיבי תזונה שונים ומגוונים.  

ה – B2 משתתף בתהליכים ביוכימיים החיוניים להפקת אנרגיה זמינה, ובעל חשיבות בכל הקשור לגדילה תקינה של שיער, ציפורניים ובריאות העור.
תפקיד B 2 בגוף האדם
שני התפקידים המרכזיים של B 2 הם היכולת שלו גם לזרז את ההמרה של ויטמין B6 וגם המעורבות שלו בתהליך ההתחדשות של הגלוטתיון – שהוא האנטי אוקסידנט החשוב והעיקרי ביותר בגוף.
זו הסיבה שכאשר רוצים לבדוק את מלאי הגלוטתיון מודדים ויטמין B2 בגוף. בנוסף לכך הוא ידוע כנוגד חמצון החשוב למניעה וטיפול בקטרקט. הריבופלאבין יכול גם לצמצם את הנזקים הנגרמים לתאים בעקבות שבץ או התקף לב והוא מקל על הפגיעה בכלי הנשימה מרעלנים שונים.
מאד מאד חשוב לדעת שחוסר בויטמין B2 יפגע בספיגת הברזל בגוף, ויחליש את בלוטת התריס.
מחסור בויטמין B2 בגוף האדם
כאבי גרון, אודם ובצקת בריריות הפה, יובש בשפתיים, סדקים בזויות הפה והאף, פגיעה ודלקות בדופן הקיבה, בפה ובלשון , צריבה, גירוי ודלקות בלחמית העין ובקרנית. כמו כן מחלת עור נפוצה שנקראת סבוריאה דרמטיטיס, ואנמיה עקב ירידה בייצור כדוריות דם אדומות במח העצם.
מחקרים בבעלי חיים תוארו בעת חוסר של B2 גם בפיגור בגדילה ושיתוק גפיים.
מקורות לקבלת ויטמין B2
נבט חיטה, תרד, ביצים, שמרים, ירקות ועלים ירוקים, משמשים, עגבניות, תה.
חומר למחשבה?!
אם אתם סובלים מאנמיה / חוסר בברזל בדם, אולי שווה לנסות ולקחת ויטמין B2 או קומפלקס של ויטמיני B לפני שמתחילים לקחת ברזל, ובכך גם לתקן ולהשפיע על המאגרים בגוף, וגם להימנע מתופעות הלוואי של הברזל.
תמיד פה עבורך
שלומי זילברמן
בריאות באחריות 24/7