אומגה 3 - בהריון ולידה

במאמר הקודם התחלתי לדבר על אומגה 3 באופן מאד כללי. הפעם אני רוצה להתמקד בהתחלה, בהתחלה של החיים, תקופת ההיריון, הלידה וההנקה והחשיבות על לקיחת אומגה 3 בכל השלבים.

ציינתי ממש בקצרה כי יש חשיבות לשני מרכיבים עיקרים באומגה 3, אחד מהם הוא ה- EPA אשר למעשה מספק לגוף שלנו שלושה אמצעי הגנה: נגד אלרגיה, חיזוק המערכת החיסונית וסיוע בקרישת דם תקינה.
במהלך ההיריון נוצר תינוק (אני יודע שזאת חדשה מרעישה עבורך), התינוק הזה מורכב בין השאר ממוח, מערכת עצבים ועוד.
אלו ועוד נבנים ופועלים באמצעות ה- EPA וה- DHA אשר מסייע לבניית רקמת המוח ורקמת העיניים שלו, אותם למעשה, מקבל התינוק מהאימא עצמה. אך גם אם האם קיבלה מספיק אומגה 3 מדגים, הכמות כרגע הולכת ומדלדלת בגלל הצורך של התינוק בחומצות אלו. אם האימא בתחילת ההיריון בריאה יחסית, יש לה מספיק אומגה לספק לתינוק שלה, אבל הכמות שיש לה הולכת ומתדלדלת ככל שהתינוק גדל ברחמה.
כאן חייבים לעצור לרגע ולהכניס עוד נתון חשוב, אומגה 6 – אם לאימא יש יותר מידי אומגה 6 היא יכולה לסבול במהלך ההיריון מדיכאון הריוני, רעלת הריון, הפלה או לידה מוקדמת, או קרישות יתר (תופעה מוכרת בהריון אשר נגרמת מהורמון בשם טרומבוקסן אשר מתקשר ישירות לאומגה 6).
אז בעצם הגדילה הטבעית והתקינה של העובר, גורמת לאימא ההריונית לעודף של אומגה 6 ולחוסר של אומגה 3.

חשוב לציין כאן עוד נקודה חשובה,
שאם בנוסף האימא צורכת הרבה דגנים ועמילניים, היא יכולה להביא את עצמה למצב של סכרת הריונית וגם מצב זה קשור ליחסי חומצות השומן בגוף האישה.
אז לאחר ההיריון האישה נמצאת בחוסר של אומגה 3 בגוף, דבר אשר יכול להביא למחלות הקשורות לאלרגיות וחולשה של המערכת החיסונית שלה, ושל התינוק החדש (וגם הבא).
ההמלצה שלי, מניסיון של כ- 15 שנה בתחום, היא להתחיל ולהוסיף אומגה 3 מדגים, כשלושה חודשים לפני הכניסה להיריון, אם הדבר אפשרי וההיריון מתוכנן, ולהעלות את הצריכה היומית של אומגה 3 במהלך ההיריון.
כמובן, לא להפסיק לקחת אומגה 3 לאחר הלידה!!
לכמות נכונה ומספקת של אומגה 3 במהלך ההנקה, יש חשיבות בהתפתחות בריאה של התינוק בחודשי חייו הראשונים ובכלל.
חשוב לזכור שתינוק גדל מעט בכל יום, כך גם המוח ומערכת העצבים המרכזית גדלה ומתפתחת, ולכן ישנה חשיבות עליונה בהוספת אומגה 3 לחיי התינוק והילד.


אחת השאלות הישירות היא כמה לקחת ומה לקחת...
רוצים לדעת על כך? תמיד ניתן ליצור עימי קשר ואשמח לסייע.

שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462