החיים בסטרס – האם אפשר אחרת?

ממש, אבל ממש לא משנה כמה ננסה להתעלם, אין ולא קיימת אפשרות להפריד בין הבריאות שלך להרגשות או לרגשות שמלווים את חייך!

כל רגש, כל תחושה, כל סיטואציה יכולה להשפיע כמעט מידית, ולפעמים גם לאחר מספר שבועות ואפילו חודשים, על כל איבר או מערכת בגוף. מתח נפשי יכול בקלות להמיט הרס על בריאותך המנטאלית, הרגשית וכמובן גם הפיזית.

אז מהו בעצם STRESS?
ההגדרה הקלאסית היא כל איום אמיתי או מדומה, שבו אדם נתקל בנסיבות או בדרישות המאיימות על יכולתו להתמודד עם אותה סיטואציה. סיטואציה זו מחייבת את האדם לשנות את צורת חשיבתו או התנהגותו.
כל הרגשות שלך, חיוביים או שליליים, מסוגלים ליצור שינויים פיזיולוגיים בגוף, למשל ב- עור, לב, עיכול, מפרקים, רמות האנרגיה, אפילו על מצב השיער / הנשירה בראש, ואינספור סימפטומים ופתולוגיות נוספות. למעשה בחלק גדול מהמקרים קשה לחבר ולקבל כי מצב נפשי אפילו הקטן ביותר, יכול לחולל מחלה בגוף, גם לאחר תקופה ארוכה, במיוחד שמצב הלחץ כבר מזמן חלף עבר לו.

למצבי הלחץ והמתח בחיים יש השפעה מרכזית בבריאות הגוף בכלל ובמערכת החיסון בפרט. ניתן לראות שינוי במדדי לחץ-הדם, שינוי בתמונת בדיקות הדם כגון עליה בשומנים בדם, כולסטרול גבוה, רמת סוכר גבוהה בדם, איזון הורמונאלי ואפילו "לב שבור לרסיסים". בפועל, נשים הרבה יותר פגיעות ממצבים רגשיים כעצב וחרדה מאשר גברים.

האם אפשר להעלים את מצב הלחץ לחלוטין? 
אין באמת תשובה חד משמעית, במיוחד כאשר מדובר גם בשינוים ברמות ההורמונים בדם.
אבל בהחלט אפשר לספק לך כלים שיכולים לסייע לך כבר בשלבים הראשונים של מצב הלחץ או החרדה.

ההמלצה הראשונה שלי היא לאכול משהו בעל מרקם קשה, לדוגמא: תפוח, גזר, קולורבי... המטרה היא להפעיל את השריר החזק ביותר בגוף שהוא שריר הלסת, וע"י פעולת הלעיסה אנו משדרים למוח כי זהו זמן של אכילה (בזמן סטרס הגוף לא יכול לאפשר לעצמו לעצור ולנוח), אז אם אנחנו לועסים ואוכלים, המוח מבין שכרגע אין לנו מצב סטרס אמיתי.

טיפ נוסף ומעט מוזר הינו להכניס את הידיים לתוך האדמה! כן כן, ממש לבצע הרקה של הגוף לתוך האדמה (תנסו זה עובד).
אפשרות אחרת שאני בהחלט ממליץ עליה ללקוחות שלי, לקיחה של ויטמינים כגון B+C, השילוב של אלו מוכיח את עצמו בהורדת לחצים ומתחים בחיי האדם. ניתן כמובן לעשות מדיטציות או טכניקות שונות של הרגעה נפשית, אבל זה כבר סיפור אחר לחלוטין.

מאחל לכולנו חיים בנחת, שמחה ושלווה.


שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462