מה קורה לגוף שלנו כשאנחנו אוכלים אוכל זבל?

בימים אלה אנו עוסקים רבות בתופעת העלייה במשקל והגורמים לה, אך חשוב להבין ולדעת שהבעיות קשות ומסובכות יותר.
אם תגזימו עם אכילת בצקים, פסטות, פיצות, צ'יפס, גלידות וכו', ייתכן מאד שהבעיה שלכם לא תהיה רק עלייה במשקל, ההשלכות סביר להניח יהיו הרבה יותר חמורות.

מחקרים הראו כי אנשים שאכלו תזונה מרובה בפסטות עם גבינות, נקניקיה בלחמנייה, מיונז, ארוחות מוכנות שיש לחמם במיקרוגל, שומנים לא בריאים למשל, הראו כי המטבוליזם (חילוף החומרים בגוף) נפגע כבר לאחר חמישה ימים בלבד!

אז מה קורה למטבוליזם לאחר חמישה ימים בלבד של אכילת מזון לא בריא?
כבר לאחר אכילת מזונות לא בריאים במשך חמישה ימים, למרות שכמות צריכת הקלוריות לא השתנתה, נמצא כי השרירים איבדו את יכולתם לפרק ולחמצן גלוקוז, מה שגורם לבעיה עם סוכרים ואינסולין.

המציאות מלמדת כי מספיקה ארוחה אחת בלבד לא בריאה בשבוע, על מנת שהגוף שלך יהיה במצב של התדרדרות מתמשכת מבחינה בריאותית. חשוב לזכור, אותן מחלות קשות שכולנו מכירים וחוששים מהן, הן לא תוצאה של ארוחה אחת, או תזונה לא בריאה של חודש או שנה. המחלות הללו הן תוצאה של אורח חיים לא נכון במשך שנים רבות בכלל, ותזונה לא בריאה בפרט מאז היותנו ילדים קטנים.

כאשר אנחנו אוכלים ארוחה עשירה בשומנים לא בריאים וסוכרים שונים, רמת הסוכר בדם תעלה בצורה קיצונית, ובטווח הארוך דבר זה עלול להוביל לסיכון מוגבר להתקף לב, חסימה של כלי הדם, בעיות בלחץ הדם, נזק לכליות ועוד.
אבל כאן הסיפור לא נגמר, יש גם השפעות ותופעות בטווח קצר לאחר ארוחה כזאת, כגון:
  • הרקמות השונות בגוף הופכת דלקתית.
  • כלי הדם מתחילים בתהליך היצרות.
  • רדיקלים חופשיים מזיקים נוצרים בגוף (על כך במאמר אחר).
  • לחץ הדם שלך יכול לעלות גבוה יותר מרגיל.
  • עלייה חדה ברמת האינסולין אשר עשויה לגרום לתחושת רעב זמן קצר לאחר הארוחה.
ויש גם חדשות טובות - מספיקה רק אכילת ארוחה בריאה אחת על מנת שזאת תסייע בתרומתה לבריאות הגוף, ולהתחלת חזרתו למצבו הרגיל, האופטימלי.

"הבריאות והמרץ שלך, ברמה הבסיסית ביותר, טובות כמו הארוחה האחרונה שלך."

אם יש לך שאלה בנושא, או בכל עניין אחר אשמח לנסות ולענות עליה... בריאות באחריות, ורק בשורות טובות.

שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462