כיצד פרוביוטיקה יכולה לסייע לתינוק שרק עכשיו נולד?

מזל טוב, הוא רק נולד, ואנחנו מלאי התרגשות ושמחה, אבל... רגע, מה עושים איתו עכשיו?!
הנקה, שינה, נזלת, גזים..... בכל שלב שבו נולד תינוק בטרם עת, או חלילה הילד חולה, אנחנו כהורים מרגישים די חסרי אונים, והאמת, מוכנים לעשות הכל, העיקר שלא יהיה חולה. התחושה הזאת קשה שבעתיים אם הילד מאושפז בבית חולים, או כאשר אנחנו לא יכולים לשלוח אותו למטפלת או לגן מעבר ליום יומיים. אז כבר אמרנו, שהמטרה העיקרית והיחידה שלנו היא לתת לתינוק את כל מה שהוא צריך על מנת להיות בריא.

חשוב לדעת ולזכור, תנאי מוקדם והכרחי לבריאותנו בכלל, ולתינוקות בפרט, הוא מערכת עיכול תקינה ובריאה! ללא מערכת עיכול מתפקדת היטב, התינוק לא יכול לקבל או לעכל את המזון הנכון בעבורו, וכתוצאה מכך ישנה פגיעה ביכולת של המערכת החיסונית להגן עליו מפני מחוללי המחלה כגון וירוסים וחיידקים.

לשמחתנו, אפשר בקלות ובטבעיות לתת מענה קל, מהיר, יעיל ולא יקר עבור ילודים, תינוקות, ילדים וגם מבוגרים. המענה הזה קשור באופן ישיר למערכת העיכול של התינוק, כאשר המטרה היא לחזק את פלורת המעיים של התינוק (חיידקים שנמצאים באופן תקין במערכת העיכול, חלקם מסוגלים למנוע זיהום על-ידי חיידקים מחוללי מחלה, חלקם נהרסים על-ידי אנטיביוטיקה ותרופות שונות.) ואת זאת נעשה בעזרת תוסף פרוביוטי באיכות טובה.

מחקרים מלמדים כי למספר גדל והולך של נשים יש זיהומים בנרתיק בזמן הלידה, דבר אשר גורם למעבר זיהומי לתינוק, ולפגיעה עקיפה במערכת העיכול והחיסון. לחיידקים פרוביוטיים יש השפעות מועילות מאוד על הבריאות של תינוקך. רוב החיידקים האלה מצויים, או אמורים להיות, בתוך מערכת העיכול שלו. לא תמיד הרופאים נותנים את הדגש כי כ-80% מהמערכת החיסונית קשורה וממוקמת במערכת העיכול, מה שהופך בטן בריאה לנקודה חשובה ומרכזית אם אנחנו רוצים להשיג בריאות אופטימלית.

חשוב לזכור: שורש רוב הבעיות הבריאותיות קשור למזון אותו אנו אוכלים, ולחוסר איזון של חיידקים במעיים. ישנם למעלה מ- 500 סוגים שונים של חיידקים בכל אחד מאיתנו, ובאדם בודר מדובר בכמות של כמה קילוגרמים טובים.
אנחנו יודעים שנתינת פרוביוטיקה לרך שנולד יכולה לסייע לו במגוון סיטואציות כגון:

  1. שמירה על מערכת חיסונית תקינה.
  2. מניעה וטיפול במצבי דלקת שונים.
  3. מניעת אלרגיות.
  4. יכולת טובה יותר לעכל ולספוג את המזון.
  5. סיוע בייצור ויטמיני A, B ו –K).
  6. סילוק רעלים.
  7. מניעת מחלות מעיים כגון קוליטיס.
  8. מניעת מחלות עור כגון אקזמה ואסטמה של העור.
  9. מחלות וכבד ועוד.

יש כל כך הרבה דברים שאנחנו יכולים ואמורים לעשות בעבור בריאותנו בכלל, ובעבור בריאות ילדינו.
יש המון מידע ועוד יותר יש לנו הרבה מאד ניסיון.
מאחל לכולנו בריאות שלמה ורק בשורות טובות.


שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462