למה יש לנו עיגולים שחורים מתחת לעיניים?

מי לא מכיר את המראה המטריד של עיגולים שחורים מתחת לעיניים?!
הסבתות מיד יגידו: "אתה עייף!", אחרים יגידו הזדקנות, אלרגיות, מחלות של העור ועוד....

אז האמת שהעיגולים השחורים לא באמת מסכנים את חייך ולא מרמזים לך לגשת מידית למיון, ובכל זאת לא ניתן לבטל לחלוטין את ההשפעה הרגשית והנפשית של מראה פנים עם אותם עיגולים שחורים.

קיימת בהחלט אפשרות להקטין את הופעת העיגולים השחורים, לפעמים בקלות ולפעמים הדבר יהיה מעט יותר מורכב. הבטוח הוא שנוכל לנסות ולשנות את המראה העייף, החולה, חסר השינה והמוטרד שנגרם כתוצאה מאותם עיגולים שחורים.

קיימות לא מעט סיבות להופעת העיגולים השחורים, וכאן חשוב לציין ולדעת, הכול מתחיל בעור שלך – גוון העור ועובי רקמת העור. ברוב האברים בגוף עובי רקמת העור יהיה כ- 2-3 מ"מ, ומתחת לעיניים העובי של רקמת העור ירד ל – 0.5 מ"מ. עוד נקודה חשובה היא, שהצבע שאנו רואים תלוי באופן ישיר בעובי רקמת העור, וכמות כלי הדם הנמצאים מתחת לרקמה. ככל שאנחנו מזדקנים, רקמת העור מאבדת את כמות ואיכות הקולגן (הקולגן הוא חלבון, המהווה את המרכיב העיקרי של הסיבים הלבנים ברקמות חיבור, רצועות וגידים,עור, עצמות ועוד..), והאלסטיות של העור, דבר שהופך את העור לרזה ולבעל מראה "חולני" יותר ולכן העיגולים השחורים יהיו בולטים יותר.

סיבה נוספת לעיגולים שחורים מתחת לעיניים היא היפר-פיגמנטציה של העור מתחת לעיניים, במילים אחרות יש לנו יותר צבע חום בעור. מצב זה נפוץ יותר אצל אנשים בעלי גוון עור כהה יותר.

אז כיצד ניתן לטשטש או לתקן את העיגולים השחורים שלך?
למרות שהם בדרך כלל לא מזיקים, אפשר לעשות כמה דברים על מנת לצמצם או לשנות את צבע העור מתחת לעיניים. לא בטוח שכל אחת מהשיטות תתאים לך אבל שווה לנסות:

  • האופציה הכי פחות מומלצת לטעמי היא האפשרות הכירורגית. גם לאחר התערבות ניתוחית תופעת העיגולים השחורים עשויה לחזור, ואף לגרום להופעת נפיחות מתחת לעיניים.
  • רצוי להימנע מלשפשף את העיניים – רקמת העור היא דקה, ופעולת החיכוך באזור זה תורמת רבות להגברת הופעת עיגולים שחורים.
  • אלרגיות – תופעות של אלרגיות באזור הפנים בכלל, והעיניים בפרט גורמות לגרד ועיניים דומעות שיביאו לשפשוף האזור הרגיש ולהופעת נפיחות ועיגולים שחורים. לקיחת ויטמין C בזמן אלרגיה, עשויה לשפר את מצבך במהירות האפשרית.
  • איפור – במיוחד לנשים, חשוב מאוד להסיר את האיפור בלילה. אוסיף ואומר, אם אין באמת צורך, הימנעי מאיפור בכלל. רצוי לבדוק האם ערכת האיפור שלך אכן מתאימה ספציפית לעורך העדין, ולכן רצוי להתאים את האיפור לא רק מבחינת גוון וצבע, אלא גם איכות האיפור, הקרמים והמשחות בהן את משתמשת.
  • עישון – כן כן... העישון גם מזרז ירידה בכמות ואיכות הקולגן בעורך, וכתוצאה מכך להגדיל את השקיות סביב העיניים.
  • דבש – לדבש יש אין ספור השפעות חיוביות על הגוף בכלל (על כך אכתוב מאמר בהמשך) והשפעות אנטי דלקתיות בפרט. חפשו דבש מאיכות טובה, ועכשיו כל שנותר הוא למרוח כל ערב מעט דבש מתחת לעיניים, ואם יש אפשרות, אז מומלץ להשאיר אותו שם כל הלילה.


מקווה שעזרתי לך, ואם יש לך שאלות אשמח לסייע. 

שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462