מה חשוב לדעת על ויטמין C?

ויטמין C הוא מרכיב נורמאלי והכרחי של הגוף, הנדרש לכל חיים. הוא משתתף באופן שוטף בכל התגובות הביוכימיות המתרחשות בגוף ובכל מנגנוני ההגנה של הגוף. לצערי, צריכה לא מספקת ולא שוטפת של ויטמין C מאטה ואף מונעת ממנגנונים רבים בגופנו לפעול ביעילות הדרושה לנו.

ויטמין C בצורתו הסינתטית, אשר נקרא גם "חומצה אסקרובית" , הוא ויטמין מסיס במים, כלומר הגוף שלך אינו מאחסן אותו במאגרים. בניגוד לרוב היונקים האחרים, לבני אדם אין את היכולת לייצר ויטמין C, מה שאומר שאנחנו חייבים לצרוך אותו דרך התזונה שלנו.

לויטמין C פונקציות רבות בגוף האדם, הוא משמש בתפקיד חיוני בתגובות אנזימטיות שונות. הוא ממלא תפקיד בייצור של קולגן, יצירת רקמות ועצמות, חיזוק המערכת החיסונית, מניעה של סרטן ומחלות לב וזוהי רק ההתחלה.

ויטמין C משמש כנוגד חמצון, כלומר יש לו תפקיד מרכזי וחשוב ביותר בחסימה של נזקים הנגרמים על ידי רדיקלים חופשיים המזיקים ל- DNA.

חשוב מאוד לדעת! 
במשך השנים, נזק של רדיקלים חופשיים עשוי להאיץ את תהליך הזדקנות ולתרום להתפתחות של מחלות לב ומצבים חולניים אחרים. רוב האנשים אינם מודעים לכך כי אכילת ירקות טריים באופן קבוע, ובמידה מסוימת גם פירות, יכול להועיל לבריאות הלב.
עם זאת, אחת השאלות שאני חוזר ושואל, מדוע ממעטים לספר כי כאשר אוכלים הרבה ירקות טריים בכלל וירוקים בפרט, ומכאן עלייה של רמות הוויטמין C בדם, יש סיכון נמוך יותר למחלות לב ומוות מוקדם?!

מחקר דני שבו השתתפו יותר ממאה אלף איש, הראה בצורה חד משמעית כי אנשים שצרכו ירקות בכמות גדולה, היו בסיכון נמוך ב- 15% לפתח מחלות לב ובסיכון נמוך של כ- 20% למוות מוקדם, בניגוד לאלו שאכלו פחות ירקות.
המחקר גם גילה כי בקרב אנשים עם רמות ויטמין C גבוהות בפלסמה, נצפתה ירידה משמעותית בשיעורי מחלות הלב ובשיעורי התמותה מכל סיבה שהיא.

צריכה שוטפת של ויטמין C עשויה להוריד את לחץ הדם שלך ולעזור בשמירה על גמישות העורקים.

בנוסף לתפקידו של ויטמין C על בריאות הלב, אנשים שאוכלים תזונה עשירה בחומרים נוגדי חמצון כמו ויטמין C נמצאים בסיכון נמוך יותר לסבול מלחץ דם גבוה. מחקר שפורסם בכתב העת Hypertension הראה קשר חזק בין כמות גבוהה של ויטמין C לבין רמות נמוכות יותר של ערכי לחץ הדם. ויטמין C ידוע גם ביכולתו להאט את ההתקדמות של טרשת עורקים.  צריכה קבועה וסדירה שלו תעזור לך לשמור על העורקים שלך גמישים ותמנע את הנזק של כולסטרול LDL. אנשים עם רמות נמוכות של ויטמין C נמצאים בסיכון מוגבר להתקף לב, מחלת כלי דם היקפיים, ושבץ, והאמת היא גם שמחלות נוספות. על כך בידיעון הבא.


מאחל לכולנו רפואה שלמה ובשורות טובות. תמיד פה בשבילך.
 
שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462