הומאופתיה והוצאת שיניים אצל תינוקות

מאמר זה נכתב בעקבות פניה של אמא אליי לאור תגובתי לאחת הבנות בפורום אמנות הלידה.

"יש לי תינוקת בת כמעט שנה, שסובלת מאוד מדלקות אוזניים, חום גבוה, נזלת חריפה וישבן אדום בכל פעם שבוקעת שן (ממש מכל טוב). האם הומאופתיה יכולה לסייע?"

היא ביקשה את דעתי אז הנה ברשותך מעט הומאופתיה והוצאת שיניים אצל תינוקות וילדים.

הוצאת השיניים היא תקופה מאד טראומתית לתינוק וזאת כבר בשנת חייו הראשונה. לאורך שנים המציאות מלמדת, כי תקופה זו של בקיעת השיניים הראשונות מלווה במקרים רבים בחום גבוה, דלקות אוזניים חוזרות, דלקות גרון, בעיות במערכת העיכול (שלשולים, ישבן אדום מאד ושורף) ואף בעיות במערכת הנשימה הכוללות גם ברונכיטיס.

כאשר שואלים את רופא הילדים האם יש קשר בין השיניים לחולי של הילד - התשובה היא לא!
אך שוב, המציאות מראה ומלמדת אחרת, ניתן לראות בברור כי מרבית התינוקות סובלים סבל רב בדיוק בתקופה זו של הוצאת השיניים. לרפואה הקונבנציונאלית, כפי שאנו יודעים, אין מענה מעבר לתרופות שמטפלות בסימפטום עצמו, ללא השפעה שלילית לטווח ארוך. תרופות אילו בשימוש מרובה עשויות לשבש עוד יותר את החוסן והחוזק של הרך הנולד ואף לגרום לתופעות לוואי.

לעומתה, הומאופתיה הקלאסית נותנת מענה מהיר, ללא תופעות לוואי או סבל מיותר לתינוק ולילד. הטיפול ההומאופתי הקלאסי בילדים ובתינוקות פשוט מוכיח את עצמו כל יום מחדש. לראות ילדים אשר גדלים ללא אנטיביוטיקה וללא שימוש בתרופות אחרות כמו אינהלציות, סטרואידים ואפילו אקמול הוא חוויה פשוט... ההבנה כי הילד לא סופג את כל הכימיקלים ואת כל תופעות הלוואי והרבה מעבר לכך. הטיפול ההומאופתי הרי לא מטפל במחלה כזאת או אחרת, הוא נוגע ברבדים העמוקים ביותר של האורגניזם, הילד גדל באווירה אחרת ועם מודעות מתוקנת לחיים.

אחת הרמדיז, ההכנות ההומאופתיות, אשר יכולות לסייע בתקופה זו היא ה- CHAM, רמדי שבהחלט יכולה לסייע לתינוקך בזמן הוצאת שיניים, במיוחד כאשר הילד מאד לא רגוע, רוצה להיות על הידיים רוב הזמן, חום, שלשולים ו/או בעיה במערכת הנשימה אשר מופיעה במקביל להוצאת השיניים.

רצוי לפנות להומאופת גם לפני שהילד מפתח סימני מחלה פיזיים, בכדי שיהיה ניתן להכיר את הילד במצבו הבריא ולדעת כיצד ניתן יהיה לעזור לו כרגע ובזמן החולי. חשוב מאד לפנות להומאופת קלאסי, חבר באגודה הישראלית להומאופתיה.

מניסיוני כהומאופת אשר מטפל בתינוקות וילדים מידי יום, התוצאות הן טובות הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. ההומאופתיה הקלאסית עדינה, מהירה, לא פולשנית, לא ממכרת ובטוחה.

אם יש לך שאלה בנושא או בכלל, אפשר לפנות אליי.

שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462