מסלול הלימודים

הומאופתיה קלאסית שלומי זילברמן בית הספר מסלול ודרך

מסלול לימודי הומאופתיה קלאסית

לימודי ההומאופתיה הקלאסית הם לימודים ספיראליים, אבן על אבן, חוליה הנקשרת לחוליה, אשר נמשכים במשך 4 שנות לימוד, הכוללים שנת התמחות (ניסיון קליני) בשנה הרביעית.

במהלך 4 שנות הלימוד, אנו מתמקדים במספר תחומים עיקריים, אשר חיוניים לך הסטודנט/ית החל מיומך הראשון ללימודים ובמהלך כל שנות עיסוקך במקצוע ההומאופתיה הקלאסית.

 

 1.  עקרונות ההומאופתיה הקלאסית: אשר נובעים מלימוד אומנות הריפוי והמדע כאחד, הלימוד התיאורטי תוך התפתחות רוחנית אשר מתוארים בהרחבה ב"אורגנון" של הנמן. החוק המרכזי אשר עליו מתבססת ההומאופתיה הקלאסית הוא "חוק הדומים" - "The Law of Similars" - דומה יכול לרפא דומה. כלומר, חומר שיש ביכולתו לייצר סימפטומים אצל אדם בריא, ירפא את אותם הסימפטומים אצל האדם החולה.
 2. מטריה מדיקה : לימוד מעמיק של הרמדיז, ההכנות ההומאופתיות, אשר מתארות את השפעה של חומר (מדולל ומנוער) על בריאותו של האדם, אשר נלמדת מתהליך ה'פרובינג' (לימוד מדעי כיצד משפיעה ההכנה ההומאופתית על עולמו הרוחני, המנטאלי, האמוציונאלי והפיזי של האדם).
 3. רפרטורי - Repertory : אינדקס של סימפטומים ורמדיז המורכבים ביחד לאחר תהליך הפרובינג.
 4. לקיחת מקרה: אומנות התשאול, הקשב והתבוננות בלתי משוחדת, בו משתף האדם את ההומאופת במידע חיוני הקשור בבריאותו, בחייו האישיים, בעיסוקו, בכישלונותיו ועוד.. וזאת על מנת שההומאופת יוכל לעשות הצלבה בין מצב בריאותו וחייו הרוחניים של האדם וזאת בכדי לבחור עבורו את הרמדי המתאימה לו ביותר. זאת אשר אמורה לעשות שינוי רוחני בחייו על מנת להשיב את הבריאות שעבדה, ולהחזיר את הסדר חזרה לחייו של האדם.
 5. ניהול המקרה תוך הסתכלות לעתיד: הטיפול מתחיל רק עכשיו, לאחר בחירת ולקיחת הרמדי. כאן נדרש ההומאופת (הסטודנט/ית) להבין כיצד יש להתנהל בתקופה הקרובה, מה נכון ומה יותר בריא עבור המטופל שזה עתה פגש? יש צורך להבין נושאים רבים ומגווננים בתחומי הבריאות והחולי, תהליכי ריפוי והחלמה, מכשולים אפשריים ונקודות מפנה, ועל כך אנו שמים דגש רב בלימודים עצמם, וכמובן נמצאים לצידך גם לאחר סיום הלימודים.

חשוב לדעת כי לימודי ההומאופתיה הקלאסית כוללים בנוסף:

 • תולדות והתפתחות ההומאופתיה, ההיסטוריה של גישות משלימות שונות בכלל והומאופתיה בפרט.
 • מחקר ושיטות מחקר בהומאופתיה ובמדע.
 • בריאות וחולי :הבנה של מושגי יסוד בחולי ובבריאות, תוך הדגשים על התהליך הטיפולי  המערבי וההומאופתי.
 • לקיחת מקרים חיים החל מהשנה הראשונה ובמשך כל שנות הלימוד. התנסות קלינית רבה,  חשובה וייחודית לנו בלבד.
 • בשנה הרביעית לקיחת מקרים חיים בקליניקות, תוך שימוש בעזרי מדיה נלווים.
 • לימוד מדעים - לימוד רפואה מערבית. אנטומיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה ועוד.. במשך 3  שנים.
 • תרופות סבתא וגישות טבעיות נוספות.
 • תזונה קלינית.
 • ייחודי  - התפתחות אישית שלך כסטודנט/ית בהווה וכהומאופת/ית בעתיד לבוא.
 • ייחודי  - מודעות לבריאות, אתיקה מקצועית, גבולות ויחסי מטפל מטופל, אחריות אישית, מוגבלויות טיפוליות, קשרים ואינטגרציה טיפולית רחבת טווח ועוד..
 • סדנאות והרצאות של הומאופתים שונים בתחום טיפול באישה ההרה, דרך כל תקופה ההיריון  והלידה עצמה, טיפול בילודים וילדים, חיסונים, מתבגרים, בוגרים ועד לגיל הזהב.
 • לימוד נרחב של טיפול במצבי חרום, טראומה, הצלת חיים, מצבים אקוטיים וכו'.
 • ייחודי  - ליווי ויחס אישי של הומאופת מוסמך ובכיר, לאורך כל שנות הלימוד וגם בסוף הלימודים, לאורך כל זמן הקמת הקליניקה הפרטית והתחלת העיסוק בהומאופתיה.

** הלימודים מתקיימים יום מלא אחד בשבוע, לאורך שנה שלמה.

בפעם הראשונה בישראל - מסלול לימודים מרוכז המאפשר לשלב את לימודי ההומאופתיה עם עבודה קבועה, ללא צורך בניתוק מחיי המשפחה ומחיי היום יום.

צוות בית הספר ישמח לעמוד לרשותך בכל שאלה ובכל עניין ונושא, אל תהסס/י לפנות.

'מסלול ודרך': הכלניות 7 כפר סירקין, פתח תקווה.