ויטמין B9

ויטמין B9 מוכר יותר כ- חומצה פולית או פולאט. ה- B9 הוא אחד מהויטמינים החשובים ביותר עבור נשים בכל שנות הפוריות. החומצה הפולית הכרחית ליצירת תאים חדשים בגוף, וחשיבותה מתגברת כאשר הגוף נזקק לתהליכי חלוקת תאים מהירה (במהלך כל תקופת ההריון ובקרב תינוקות).

תפקיד ה- B9 בגוף האדם
הפולאט המצוי בויטמין B9 הינו חומר האחראי בין היתר על יצירת תאי דם אדומים, על בניית חומצות אמינו והעברת חומצות אמינו מאחת לשנייה. ולא רק זאת, חומצה פולית נחוצה לשכפול DNA והיא מסייעת לשמירה על בריאות הלב וכלי הדם.
חוסר בויטמין B9
חוסר בחומצה פולית / פולאט עלול לעכב את תהליך חלוקת התאים ויצירת ה- DNA, דבר המשפיע בעיקר על מח העצם. עיכוב בחלוקת התאים עלול להוביל להיווצרותם של תאי דם אדומים גדולים במיוחד, תופעה המכונה בעולם הרפואה כאנמיה מגלובלסטית.
בנוסף, מחסור בחומצה פולית עלול להוביל להיווצרות של ריכוזים גבוהים מאד של הומוציסטאין המעלה סיכון למחלות כגון: דמנציה, מחלות של עורקי הלב והמוח, מחלת סרטן מעי הגס והשפעה על תסמונת דאון.
ויטמין B9 הינו ויטמין חשוב והכרחי במהלך תקופת ההריון, וכמות מספקת של חומצה פולית במהלך תקופת ההריון מפחיתה ואף מונעת פגמים מולדים אצל הילוד.
במהלך כל תקופת ההריון ישנה ירידה בויטמין B9 בגופנו, ומכאן חשיבות נטילת המינונים הנכונים לאורך כל תקופת ההריון.
כיום, ישנה המלצה לנשים ליטול חומצה פולית במהלך כל שנות הפוריות ולא רק בתקופת ההריון.
אני ממליץ מאד ללקוחות שלי לקחת חומצה פולית ביחד עם B12 ביחד עם קומפלקס של ויטמינים B ו... ביחד עם כל זאת גם ויטמין C על מנת לקבל ספיגה טובה יותר. החיבור של כל אלו יחד חשובה לייצור תקין של תאים, לספיגת הברזל בגוף, לתהליך של ניקוי רעלים והרשימה עוד ארוכה.
רוצים עוד מידע בנושא
אני תמיד פה עבורך
שלומי זילברמן
בריאות באחריות 24/7