ויטמין C

כתבתי ופרסמתי לא מעט מאמרים על ויטמין קסום ונשכח זה, וגם על הניסיון שלי אתו, ועכשיו ברשותך תזכורת קטנה.


ויטמין C הוא אחד מהויטמינים המסיסים במים, הוא נחוץ ליצירת חלבון הקולגן בגופנו והוא מצוי ברוב איברי הגוף.
הנה עוד משהו מעניין, גוף האדם, בניגוד למרבית בעלי החיים (למעט, קופים, עטלפים, פרפרים וזנים מסוימים של דגים), אינו מסוגל לייצר את הויטמין בכוחות עצמו, ולכן הויטמין מסופק לגופנו ממקורות רבים מן הצומח.

תפקיד ויטמין C בגוף האדם:
ויטמין C אחראי על יצירת חלבון הקולגן באורגניזם, ומסייע לו במגוון רחב של פעולות כגון: מונע חמצון של כולסטרול בדם, מסייע בייצור אדרנלין, מסייע בפירוק וסילוק רעלים מגופנו, מסייע לשמירה על חיוניות העור, תורם רבות להגלדת פצעים, מרפא ומונע מחלות לב וכלי דם.
בנוסף לתפקידיו החיוניים של הויטמין על מערכות גופנו, ויטמין C הוכח במספר רב של מחקרים כויטמין המסייע לסילוק עודפי נחושת ועופרת מהגוף, דבר המסייע לאנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז.

חוסר בויטמין C בגוף האדם:
מחסור בויטמין C עלול להוביל למגוון רחב של פתולוגיות: היווצרותן של דלקות זיהומיות, ואפילו לתופעות נפשיות כגון: סכיזופרניה, פרנויה ופסיכוזה, בעיות במערכת החיסונית של הגוף, אנמיה קלה, בעיות בחניכיים, היווצרות של כלי דם שבריריים וירידה ביכולת הריפוי הטבעית של הגוף. כמו כן, מחסור מתמשך בויטמין C עלול להוביל להתפתחותה של מחלת ה-צפנדיה, שבין יתר תסמיניה תמצאו: דימום חניכיים, נשירת שיער, עצמות חלשות, שרירים מוחלשים, והופעת נקודות אדמות על גבי העור.

מקורות לקבלת ויטמין C
על פניו הוא נחשב לאחד מהויטמינים הנפוצים ביותר, וזאת בשל ריבוי המקורות המספקים לגופנו את הויטמין. בין יתר המקורות מן הצומח לויטמין C תמצאו: פלפלים אדומים, עגבניות, ירקות ירוקים, פירות הדר ועוד.

בקליניקה שלי אני ממליץ לכל גבר מעבר לגיל 40 לצרוך באופן קבוע ויטמין C, לגבי נשים ללא מחלות רקע החל מגיל 45.

רוצה ללמוד עוד על ויטמין C וכיצד הוא יכול לשפר את בריאותך?
אני פה עבורך בכל שאלה ועניין

שלומי זילברמן – הומאופתיה קלאסית
בריאות באחריות 24/7