ויטמין D

ויטמין D או בשמו המדעי כוליקלציפרול, הוא למעשה גם ויטמין וגם הורמון המיוצר ע"י הכולסטרול.

ויטמין זה שייך לקבוצת הויטמינים הממיסים בשמן, במילים אחרות, הוא נאגר למשך תקופות ממושכות בכבד ובתאי השומן, ולאחר מכן הוא נספג במעיים.
ויטמין זה התגלה בשנות ה-20 של המאה הקודמת, והוא כולל בתוכו חמש תרכובות אורגניות האחראיות בין היתר על הסידן והזרחן המצוי בגופנו.

תפקיד ויטמין D בגוף האדם
תפקידו הראשון והראשי של ויטמין D הוא ספיגת הסידן מהמעיים. בנוסף, ויטמין D מעורב במגוון רחב של תהליכים חשובים בגוף. הוא מסייע בין היתר לחיזוק מערכת החיסון ובמניעת מחלות כגון: דלקת מפרקים, מחלות כבד, פסוריאזיס, מחלות בבלוטת התריס, מחלות בבלוטת התריס, שפעת ואפילו דיכאון וחרדה. ויטמין D ידוע גם כחומר חיוני, אשר מצמצם את הסיכון להתפתחותן של מחלות כגון סוכרת ילדים, ובשל היותו אחראי על התמיינות תאים הוא אף מפחית את הסיכון לחלות בסרטן.

חוסר בויטמין D בגוף האדם
מחסור בויטמין D עלול להשפיע בצורה משמעותית על התפתחותן של מחלות שונות ודלקות זיהומיות. בנוסף, מחסור בויטמין D מתקשר למחלות לב וכלי דם. ילדים הסובלים ממחסור בויטמין D עלולים להידבק ביתר קלות במחלות חורף כגון צינון, שפעת ועוד... לעומת ילדים שאינם סובלים מחסר של ויטמין D.

המקורות להשגת ויטמין D
ויטמין D מיוצר באופן טבעי בגופנו באמצעות קרני השמש, ובנוסף, הוא מצוי בשמן כבד דגים המכיל מינונים גבוהים של ויטמין D ו- ויטמין A

אחת הבעיות היא, שאנחנו חושבים שאנחנו מדינה מבורכת בימי שמש, אבל המציאות מראה כי לחלק מאד גדול מכלל האוכלוסייה, במיוחד אצל מבוגרים, קיים חוסר רציני בויטמין D.
אני אומר ללקוחות שלי, לקיחה נכונה של ויטמין D יכולה לסייע לכם הרבה יותר מכל חיסון נגד שפעת או סיוע ומניעה בכל הקשור למחלות חורף.

רוצה עוד פרטים כיצד לשפר ולשמור על בריאותך?
אפשר לשלוח שאלות או ליצור קשר טלפוני

שלומי זילברמן – הומאופתיה קלאסית
בריאות באחריות 24/7