הומאופתיה, בריאות, חולי ומחלות

לפני שאני מדבר על מחלות וטיפול במחלות רצוי שנבין כמה מושגי ייסוד:

מחלה: מחלה היא מצב שבו האדם לא נמצא בבריאות מלאה, האדם לא בריא.

למה הכוונה אדם לא בריא? 
ככל שאדם מתרחק מהטבע, מהחיים לפי חוקי הבריאה והטבע, וכפועל יוצא הוא מתרחק ממקום של בריאות ונודד למקום של מחלה (לפעמים מדובר על תהליך של שנים).כל אחד מאתנו נולד עם גנים שונים, אנחנו גדלים כאנשים שונים, כטיפוסים אחרים. רוב האנשים חיים לפי המקום בו הם נולדו, הסיטואציות בחיי היום יום (מלחמות, עושר, עוני, מצוקות, תופעות טבע וכו'), כל אלו ועוד משנות את מצב בריאותו של האדם, ומזיזות אותו ממקום של בריאות למקום מרכזי חדש בחייו, לאותו מקום אנו קוראים מחלה.


כאשר האדם לא חי כפי שהוא אמור לחיות, הוא מתחיל להיות חולה!

הסבר: (מתוך סעיף 9 מ"האורגנון"- ספר הפילוסופיה ההומאופתית)

"In the healthy condition of man, the spiritual vital force (autocracy), the dynamis that animates the material body (organism), rules with unbounded sway, and retains all the parts of the organism in admirable, harmonious, vital operation, as regards both sensations and functions, so that our indwelling, reason-gifted mind can freely employ this living, healthy instrument for the higher purposes of our existence."

לפעמים מדובר על תהליך של שנים, ובדיוק בזמן שהוא הכי לא מתאים לי, באותה סיטואציה שאני אמור להיות במטבי והכי חזק שרק ניתן, אני נעשה חולה. העניין הוא שברוב הפעמים אני לא רואה את כל מה שקרה בעבר, וגם אם אני רואה אני לא מבין מה המשמעות של אותם האירועים בחיי. כאשר אדם הופך להיות חולה, הדרך היחידה לתקן את המצב ולחזור למקום של בריאות היא, לעשות שינוי בחיים! והכוונה לשינוי מהותי!

אם אני לא עושה את אותו השינוי המחלה ממשיכה לגדול, לצמוח ולהתגבר בתוך גופי. כאן אני כבר כמעט מוכרח לעשות את השינוי בין אם אני רוצה או לא, ובמיוחד להתחיל ולשנות את ההרגלים אליהם הייתי רגיל במשך חיי, אם רוצה להמשיך ולחיות. וכך, המחלה גדלה ומתחזקת בגופי. ברגע שבו אני מחליט לעשות ועושה שינוי בחיי, לאט לאט אני מרגיש כי חיי משתנים, וכפועל יוצר מאותו שינוי, המחלה הולכת ונעלמת לה. אם לא אהיה מסוגל לעשות את אותם השינויים בחיי, המחלה לא תעלם.
לא קיימת תרופה שיכולה לרפא את המחלה במצבה הכרוני!!!

הייחודיות של האדם לעומת בע"ח היא היכולת שלנו לעשות שינויים, להיות דינאמיים בחיים שלנו, היכולות שלנו לעבור שינויים. אם משהו מציק לי בחיים ואני לא אבצע שינוי אמיתי, אני יוכל רק לשבת בבית ולקטר. העניין עם הקיטור שהוא לא מביא לשינוי. אם אני אנסה לברוח, יעבור לעיר או אפילו למדינה אחרת, הבעיה תברח ביחד איתי, אני אפגוש את אותה בעיה בצורה אחרת במקום אחר.

לכן, המטרה היא לשנות משהו מהותי בטבע שלי כאדם, לשנות חלקים באישיות שלי, לשנות הרגליים, מידות, דפוסי חיים אליהם אני רגיל עוד משחר ילדותי. את כל זאת אני אמור לשנות על מנת לשנות את הטבע שלי ושבי, וזאת בכדי להתרפא מהמחלה עצמה.
אם אהיה מסוגל לשנות את אותם דברים בתוכי, את הפנימיות והחיצוניות שבי במקביל, זה יהיה שינוי אמיתי. שינוי רק של החיצוניות לא באמת יוביל אותי לשינוי מהותי בחיי, ולא יגרום למחלה ללכת, אלא להיפך, המחלה תתעצם והדברים יופיעו בצורה הרבה יותר קשה וחמורה בשלב מאוחר יותר בחיי.

אם במקום לשנות את עצמי, אני אנסה לשנות את הסביבה, את בן או בת הזוג, את החברה, את משפחתי וכו'.... השינוי שאותו אראה יהיה בעצם רק אשליה. ברמת העיקרון זה לא משנה במה אני מתחיל לעשות את השינוי, לפעמים יש צורך להחליף עבודה, מקום מגורים, סגנון דיבור וכו'... המטרה להתחיל בתהליך אשר השלב הראשוני קרוב לוודאי, יהיה מלווה בפחד, אח"כ התרגשות, ולפעמים השלב הבא יהיה בדידות. ברגע שהאדם עושה שינוי הוא כבר לא מתאים יותר לסביבה שלו, ותחושת הבדידות מופיעה. לכן אם האדם לא מתאים את קצב השינוי לסביבה בה הוא חי, במילים אחרות, לא נותן מספיק זמן לסביבה גם להשתנות, הוא מוצא את עצמו בודד. בודד בעבודה, בודד בזוגיות, בודד במשפחה. במצב הזה, מתחילים להופיע קשיים מצד המשפחה, חברים ועוד, כמו תהליך של אשמה שמופנית נגדי. אם יש לי מספיק כוחות נפש, אם יש לי מספיק כוחות פיזיים להתמיד בדרך וללכת בה, אני אלך לכיוון של בריאות, ואתרחק מהמקום של חולי, מחלות ורוע.


מאחל לכולנו בריאות ובשורות טובות.
ניתן ליצור איתי קשר ולהתייעץ בכל עניין.

שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462