חוסר בויטמין D

הידעת כי חוסר בוויטמין D קשור לדיכאון, כאב, מחלת מעיים דלקתית, וסרטן השד?
מחקרים חוזרים ומראים כי ישנה חשיבות עליונה בצורך בכמויות נכונות של ויטמין D בתהליכי החיים הבסיסים, ומדגישים את החשיבות של חשיפה נכונה ומספקת לשמש כדרך האידיאלית למקסם את רמות הוויטמין D בגופך. כמות מספקת של ויטמין D משפיעה לטובת מגוון פעולות של הגוף האנושי. רק בכדי לתת דוגמא אחת קטנה, ויטמין D נחוץ על מנת להילחם בזיהומים ודלקות כרוניות. זהו רק אחד ההסברים מדוע לקיחת ויטמין D היא כל כך יעילה נגד הצטננות ושפעת. על פי הודעה לעיתונות בינואר 2013 של ה- Orthomolecular Medicine, כיום יש למעלה מ- 30 אלף מסמכים רפואיים המעידים על נחיצותו וחשיבותו של ויטמין D בחיינו, ומידע מרחיק לכת הנוגע ליתרונות הבריאות הגופנית והנפשית שלו.

מחקרים אלו הוכיחו כי ויטמין D יעיל במיוחד ב:
- שיפור תוצאות ההיריון (סיכון מופחת של ניתוח קיסרי ו-רעלת הריון).
- מניעת סוכרת מסוג 1 ו -2.
- מניעת מחלות לב ושבץ.
- אוטיזם, אלצהיימר, ובעיות שונות בתפקוד המוח.
- זיהומים חיידקיים וויראליים.

חשיבותו של ויטמין D במחלת קרוהן
מחקרים קודמים מראים קשר בין רמות נמוכות של ויטמין D לבין סיכון מוגבר לחלות במחלות של מערכת העיכול בכלל ובמחלת הקרוהן בפרט. נמצא כי רמות ויטמין D בסרום הדם היה נמוך משמעותית בחולים עם מחלת קרוהן. התצפיות השונות הראו כי העלאת רמות ויטמין D שיפר בצורה ניכרת את התסמינים של החולים בקרוהן.

נטילת ויטמין D עשויה להפחית דיכאון וכאב
נמצא כי תוספת של ויטמין D בתזונה היומית, גורם לצמצום הן במצבי דיכאון שונים והן בכאב של נשים חולות סוכרת. החוקרים בדקו כיצד בעצם תוספי ויטמין D עשויים להשפיע על נשים עם סוכרת מסוג 2 אשר סובלים גם מדיכאון. בתחילת המחקר, 61% מהנשים דיווחו על כאב נוירופתי, כאב דוקר או כאב צורב ברגליהן, ו -74% סבלו מכאב חושי, כגון קהות או עקצוץ בידיים ובאצבעות רגליהן. במהלך המחקר, המשתתפים לקחו תוספת של 50,000 IU וויטמין D2 בכל שבוע, במשך 6 חודשים. עד סוף המחקר, רמות הדיכאון של הנשים השתפרו משמעותית בעקבות התוספת.

תפקידו של ויטמין D במניעת מחלות
הראיות מלמדות כי ויטמין D משמש בתפקיד מכריע במניעת מחלות ושמירה על בריאות אופטימלית. ישנם כ 30,000 גנים בגוף שלך, ויטמין D משפיע כמעט על כ- 3,000 מהם. כל כך קל, כל כך פשוט וכל כך זמין. אני ממליץ לכל אחד ואחת, לבקש מרופא/ת המשפחה לבצע בדיקות דם כלליות, ולבקש גם בדיקה של ויטמין D. תוך מספר ימים ניתן יהיה לדעת כמה ויטמין יש לך בדם וכעת, כל שנותר לך הוא להיחשף בצורה חכמה ונבונה לשמש ו/או לרכוש תוסף של ויטמין D ולהתחיל לקחת אותו.


מאחל לכולנו רפואה שלמה ובשורות טובות. 
תמיד פה בשבילך. 

שלומי זילברמן - הומאופתיה קלאסית
לקחת אחריות על הבריאות
054-4420462