האם ניתן להתכונן לחורף עם הומאופתיה?

מערכת חיסונית חזקה יותר עבור הילד שלך.

"מאיה בת שנתיים נמצאת חודש בגן, הגיעה עם דלקת באוזן שמאל, חום גבוה 39.8 אקמול לא עוזר, כל הזמן רוצה על הידיים, מתעוררת הרבה משיעולים חזקים. לא אוכלת כלום ומה שהיא אוכלת היא מקיאה. נזלת שקופה ולעיתים צהובה. ריח לא טוב מהפה, מיללת הרבה."

30 דקות אחרי הרמדי (ההכנה) ההומאופתית, הילדה אכלה בקבוק דייסה ונרדמה למספר שעות, אחרי המנה השנייה היא החלה ללכת בבית ומצב הרוח שלה חזר, שיעולים פחתו באופן משמעותי והיא אכלה הרבה יותר טוב. ביום השלישי האם מדווחת: " אני לא מאמינה זה כמו קסם, הילדה חזרה לעצמה ללא שיעול ללא נזלת והחלה לאכול טוב יותר משגרתה היומית הרגילה." הורים רבים מתלוננים: הילד כל החורף מקבל אנטיביוטיקה, כל הזמן חולה ולא יוצא מזה, פעם יש לו דלקת גרון, פעם שיעולים שעד שהם פוסקים הוא מפתח דלקת אוזניים שחוזרת על עצמה. 

חלקם מתלוננים על ברונכיטיס ואסטמה קשה, שעם השנים הולכת ומחמירה, וישנם הורים המתלוננים שלילד יש רק נזלת כל החורף, אבל זאת לא מחלה, לכולם יש... ההומאופתיה הקלאסית מתייחסת לילד / לאדם החולה ולא רק למחלה עצמה. ילד שסובל מדלקת גרון לא סובל רק מכאבים בגרון, הדלקת מלווה בסימפטומים מגוונים (חוסר תאבון, חולשה בגוף וחום גבוה שאלו סימפטומים שכיחים למחלה), ובנוסף לזה ישנם סימפטומים המייחדים את הילד החולה (ישנם ילדים שירצו בקרבת הוריהם או רק על הידיים וייללו בלי סוף, להיות לבד ושלא יגעו בהם, חלקם יבקשו שתייה קרה ואחרים לא ישתו בכלל, ישלשלו ויקיאו עם כל מחלה או יסבלו מעצירות קשה). 

מצב זה הופך את המחלה לאינדיבידואלית, כלומר התייחסות לכל ילד בפני עצמו והתאמת הרמדי למצבו. התייחסות אינדיבידואלית זו גורמת לגוף להתגבר על המחלה בכוחות עצמו ובדרך זו לחזק את מערכת החיסון ולא להחליש אותה. ברגע שנחזק את מערכת החיסון של הילד, הוא אמנם יישאר חשוף למחוללי מחלה רבים, וירוסים וחיידקים, אבל לא ידבק בקלות וגם אם ידבק יצליח להתגבר על המחלה מהר יותר.

אחרי הרמדי הומאופתית נראה שיפור מהיר יחסית (תוך 24 שעות במחלות אקוטיות) ללא תופעות לוואי. במישור הפיזי, הנפשי ובאופן כללי, הילד יהיה חזק יותר, התאבון המרץ והחיוניות שלו ישובו אליו. טיפול ההומאפתי בתינוקות: בעיות בהנקה, פליטות, גזים, שיניים, שינה, אכילה, תופעות שונות על העור, בעיות התפתחות(מוטורית ושפתית) ועוד.. טיפול ההומאפתי בילדים: דלקות חוזרות באוזניים וגרון, נזלות כרוניות ואקוטיות, אסטמה, שיעולים, שפעת, ברונכיטיס(דלקת סמפונות) בעיות הרטבה, בעיות התנהגות, בעיות קשב וריכוז, קנאה, אלימות, בעיות למידה, בעיות התפתחות, פחדים ועוד..