מה ההבדל בין הומאופתיה, נטורופתיה ורפואה סינית?

מספר אפשרויות בתחום הריפוי הטבעי.

שלושת הגישות שציינת באות מתחום נרחב שהציבור מכנה אותו "הוליסטי" (=שלם ביוונית). התחום ההוליסטי מכילה שורה ארוכה מאד של שיטות טיפול שונות ומגוונות אשר טוענות כי אסור להפריד בין הרוח, הנפש והגוף הפיזי של האדם.

באופן מאד כללי ונרחב, אין לטפל במחלה באופן ספציפי, אלא להבין כי המחלה היא חלק בלתי נפרד מחיי האדם בדיוק כמו המחשבות והרצונות שלו. ולכן בכדי להביא לריפוי מלא וקבוע, יש להכיר את חייו של האדם, ולהתאים את הטיפול באופן אישי לכל אדם ואדם, ולא לפי שם של מחלה, כפי שאנו מכירים כל כך טוב מהטיפול אצל רופא המשפחה.

שלושת השיטות המובילות את "התחום ההוליסטי" או "הרפואה המשלימה" הן רפואה סינית, נטורפתיה והומאופתיה קלאסית.
הרפואה הסינית היא רפואה עתיקת יומין בת 3,000 שנה. מקורה בפילוסופיה הדאואיסטית הסוברת שבכדי שהאדם יוכל לחיות בהרמוניה, עליו לשמור על איזון בין גוף לנפש ולסביבתו. בגוף האדם זורמת אנרגיה שנקראת צי' והיא המאחדת את כל הכוחות החיוניים לחיים בטבע ובאדם. אנרגיה זו זורמת דרך ערוצים בגוף הנקראים מרידיאנים, וככל שהאנרגיה זורמת באופן חופשי ומאוזן יותר בריאות האדם טובה יותר. הפרעה בזרימה משפיעה על האיזון בין יין ליאנג וגורמת למחלות. על המטפלים ברפואה הסינית לדעת כיצד לאתר את גורם התפרצות המחלה ולא לטפל רק בסימני המחלה (סימפטומים). על המטפל לסייע במניעת התפתחותה של המחלה ובאמצעות שיטות הטיפול של הרפואה הסינית לשחרר את החסימות של ערוצי האנרגיה, כך שהאיזון יושב לגוף. דרך הטיפול בשיטה זו היא לרוב ע"י צמחים סיניים, דיקור ותזונה.

הנטורופתיה הינה רפואה המתמחה במניעה,ריפוי מחלות ובהקניית ידע וכלים לאורח חיים בריא,תוך שימוש בשיטות ריפוי המעודדות את כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף Vital Force.הנטורופתיה הינה דרך חיים עפ"י חוקי הטבע-משמע טבעו הפנימי של האדם והטבע החיצוני.על כן מעודדת הקשבה והכרה בתהליכים הפנימיים,הגופניים והנפשיים וכן חיים בהרמוניה עם היקום. הרפואה הנטורופתית רואה את האדם כשלם-גוף,נפש ורוח,על כן מתמקדת בהבנת תהליכים פיזיולוגיים,רגשיים ומחשבתיים באדם. ולגבי ההומאופתיה - ניתן למצוא חומר באתר כמובן.